KOBOLD Instruments Inc • 1801 Parkway View Drive • 15205 Pittsburgh, PA • Tel: +1 412 788 2830 • E-mail: Lütfen JavaScript'i aktive edin visit koboldusa.com

mik-durchfluss.png: Manyetik İndüktif Akış Ölçer/-gösterge MIK

Manyetik İndüktif Akış Ölçer/-gösterge MIK

İletken sıvılar için

Ölçüm aralığı:
0,01 - 0,5 ... 35 - 700 l/dk sıvı
Bağlantı: G ½ ... G 2 ¾ erkek
Malzeme: PPS/st. çelik PVDF/Hastelloy®, Tantalum
Maks. basınç: 10 bar
Maks. sıcaklık: 80°C
Hassasiyet: ±2 % FS
Şalt noktası, frekans veya analog çıkış
LED-Göstergesi, 2 açık kolektörlü ya da
4-20 mA/1 açık kolektörlü, sayaç, yığıcı,

mik-f3-durchfluss-galerie-1.282x212-crop.png
mik-l4-auf-durchfluss-galerie-1.282x212-crop.png
mik-c3-durchfluss-galerie-1.282x212-crop.png
mik-e-durchfluss-galerie-1.282x212-crop.png
mik-g-durchfluss-galerie-1.282x212-crop.png

Broşür Katalog

application/pdf; charset=binary

mik-tr-akis

391 KB

Tanım

MIK Modeli yeni KOBOLD akış ölçer, borulardaki küçük ya da orta büyüklükteki, iletken sıvıların ölçülmesi ve izlenmesinde kullanılır.
Cihaz elektromanyetik ölçüm prensibine göre çalışmaktadır. Faraday'ın manyetik indüksiyon Kanununa göre, manyetik bir alanda hareket eden bir iletkene gerilim yüklenir. Elektriksel açıdan iletken olan ölçüm aracı, hareket eden bir iletken gibi davranır. Ölçüm aracına yüklenen gerilim akış hızıyla orantılıdır ve dolayısıyla hacimsel bir akış değerini yansıtır. Akan ortam, minimum iletkenliğe sahip olmalıdır. Yüklenen gerilim, ölçüm aracıyla temas halindeki iki algılama elektrodu tarafından alınarak ölçüm yükseltecine gönderilir. Akış hızı borunun kesit alanı baz alınarak hesaplanır.
Ölçüm sonucu; proses sıvısına ve onun yoğunluk, viskozite ve sıcaklık gibi yapısal özelliklerine bağlı değildir. Cihaz şalterleme, frekans veya analog çıkışlarıyla donatılabilir. Dahası, seçim yapılması gereken bir şalter ve bir analog çıkış içeren kompakt bir elektronik sistem vardır.
Cihaz serisi, isteğe bağlı olarak alınabilen dozajlama ve sayaç elektronik sistemleriyle tamamlanmıştır. Sayaç elektronik sistemi, ekranının ilk satırında mevcut akış hızını, ikinci satırında ise kısmi ve genel hacmi gösterir. Dozajlama elektronik sistemi basit doldurma görevlerini kontrol eder ve ayrıca akış hızını, genel hacmi ve doldurma hacmini ölçer. Sinyallerin işlenmesi için analog çıkış ve iki röle çıkışından faydalanılabilir.

KOBOLD grubun dİğer üyelerİ

Products by Keyword
loading
loading