KOBOLD Instruments Inc • 1801 Parkway View Drive • 15205 Pittsburgh, PA • Tel: +1 412 788 2830 • E-mail: Proszę aktywować JavaScript visit koboldusa.com

mik-c3-durchfluss.png: Przepływomierz elektromagnetyczny -/wskażnik MIK-..C3

Przepływomierz elektromagnetyczny -/wskażnik MIK-..C3

Do cieczy przewodzących

Zakres pomiarowy:
0,01-0,5 ... 35-700 l/min
Połączenie: G ½ ... G 2 ¾ zewn
Materiał: PPS/stal nierdzewna, PVDF/Hastelloy®, Tantal
Ciśnienie maks.: 10 bar
Temperatura maks.: 80°C
Dokładność: ±2% pełnej skali
Wyjście: wyjście analogowe, zestyki progowe NPN/PNP, wskaźnik ze wskazówką

Karta katalogowa

application/pdf; charset=binary

mik-pl-przeplyw

396 KB

Opis

Kompaktowy przepływomierz elektromagnetyczny serii MIK firmy KOBOLD przeznaczony jest do pomiaru i sygnalizacji małych i średnich przepływów cieczy przewodzących w rurociągach.
Przyrządy działają w oparciu o zasadę indukcji elektromagnetycznej. Zgodnie z prawem indukcji magnetycznej Faraday’a, w poruszającym się w polu magnetycznym przewodniku indukowane jest napięcie. Płynąca ciecz przewodząca zachowuje się jak ruchomy przewodnik prądu elektrycznego. Zaindukowane napięcie w cieczy jest proporcjonalne do prędkości przepływu, a w rezultacie do przepływu objętościowego. Konieczne jest, aby płynące medium miało chociaż minimalną przewodność. Napięcie jest mierzone przez dwie elektrody, które mają bezpośredni kontakt z mierzonym medium i przekazywane jest do przetwornika pomiarowego, w którym przepływ objętościowy obliczany jest w oparciu o powierzchnię przepływu.
Pomiar jest niezależny od rodzaju cieczy i jej właściwości, takich jak: gęstość, lepkość i temperatura. Przepływomierz może posiadać wyjście stykowe, częstotliwościowe lub analogowe. Ponadto dostępny jest moduł elektroniki kompaktowej, który posiada jednocześnie wyjście analogowe i stykowe.
Seria przepływomierzy jest uzupełniona opcjonalnie o moduł elektroniczny pozwalający na zliczanie cieczy i jej dozowanie. Moduł zliczający pokazuje w pierwszym wierszu wyświetlacza wartość aktualnego przepływu, a w drugim wierszu pokazuje całkowitą lub częściową objętość. Moduł dozujący kontroluje proste zadania napełniania, a także mierzy wartość przepływu, całkowitą objętość i objętość odmierzoną. Analogowy sygnał wyjściowy i dwa przekaźniki mogą być wykorzystane do dalszej kontroli procesu.

Inni czlonkowie grupy KOBOLD

Products by Keyword
loading
loading