KOBOLD Instruments Inc • 1801 Parkway View Drive • 15205 Pittsburgh, PA • Tel: +1 412 788 2830 • E-mail: Proszę aktywować JavaScript visit koboldusa.com

vkm-durchfluss.png: Przepływomierz / sygnalizator niezależny od lepkości VKM

Przepływomierz / sygnalizator niezależny od lepkości VKM


Zakres pomiarowy / sygnalizacji:
0,01- 0,07 l/min ... 8 - 80 l/min
Połączenie: G ¼ ...1, ¼ ...1" NPT wewn.
Materiał: mosiądz, stal nierdzewna
Ciśnienie maks.: 250 (mosiądz); 350 bar (stal nierdzewna)
Temperatura maks.: 100 °C
Dokładność: ± 4% pełnej skali
Opcje: zestyk progowy, wskaźnik ze wskazówką

Karta katalogowa

application/pdf; charset=binary

s2pl_vkm

1,2 MB

Zatwierdzenia

application/pdf; charset=binary

DMT01ATEXE058X

II 2G EEx m II T6

239 KB
application/pdf; charset=binary

cCSAus

1,4 MB

Opis

Przepływomierze i sygnalizatory firmy KOBOLD model VKM mają sprężynowy pływak, który ślizga się w cylindrycznej rurze pomiarowej ze zintegrowanym otworem, który uważa się za unikatowy. Ta i inne cechy konstrukcyjne oznaczają, że po raz pierwszy możliwe stało się stworzenie przepływomierza i sygnalizatora, który w pełni kompensuje lepkość  i w dużym stopniu gęstość nawet przy bardzo małych przepływach.
Pływak tych opatentowanych urządzeń zawiera magnes trwały, który uruchamia bezpotencjałowy styk kontaktronowy zamontowany na zewnątrz, zapewniając tym samym precyzyjne oddzielenie medium od elektrycznego układu zestykowego. Styk jest osadzony w plastikowej obudowie na szynie z regulacjąj, aby zapobiec uszkodzeniu styków przez działanie mechaniczne lub agresywną atmosferę.
Gdy medium napływa do instrumentu, pływak podnosi się. Gdy jego pole magnetyczne dotrze do styku kontaktronu, styk zamyka się. Wraz ze wzrostem przepływu pływak podnosi się dalej aż do maksimum. Zapobiega to przemieszczaniu się pływaka poza zasięg kontaktu, to znaczy, że styk pozostaje zamknięty, zapewniając w ten sposób przełączanie bistabilne.

Inni czlonkowie grupy KOBOLD

Products by Keyword
loading
loading