KOBOLD Instrumentation S.A.R.L • 8, avenue du Fief Bat 16 • 95310 Saint Ouen l'Aumône • Tel: +33 (0)1 34219115 • E-mail:  Proszę aktywować JavaScript

dot-durchfluss.png: Przepływomierz turbinowy DOT

Przepływomierz turbinowy DOT


Zakres pomiarowy: 0,11 - 1,1 ... 270 - 2700 m³/h wody
Połączenie: G ½ ... 2, ½ ... 2" NPT, kołnierz DN15 ... 300, ANSI ½ ... 12"
Materiał: stal nierdzewna, stal węglowa
Ciśnienie maks.: 250 bar
Temperatura maks.: 120 °C
Dokładność: ±0,5% mierzonej wartości
Wyjście: impulsowe, analogowe 4..20 mA, dwustanowe, alarm, elektronika kompaktowa

 

Karta katalogowa

application/pdf; charset=binary

dot-gb-flow

267 KB

Opis

Model przepływomierza turbinowego DOT składa się z helikalnego wirnika turbinowego podpartego w dwóch łożyskach z węglika wolframu, przy czym wirnikiem jest wykonany z ferrytycznej stali nierdzewnej w stopniu kompatybilnym z mierzoną cieczą, całośćjest zawarta w obudowie z niemagnetycznej stali nierdzewnej. Cewka wyłączająca z rdzeniem z magnesu trwałego jest zamontowana w obudowie sąsiadującej z końcówkami łopatek wirnika tak, że obwód magnetyczny jest ustawiany zgodnie z łopatkami wirnika.
Obrót wirnika zmienia reluktancję tego obwodu magnetycznego, a zmiany strumienia indukują małe napięcie w cewce, którego częstotliwość jest wprost proporcjonalna do prędkości wirnika, a zatem proporcjonalna do objętościowego natężenia przepływu. W efekcie zwiększenia lepkości zmniejsza się liniowy zakres przepływu i zmianie ulega współczynnik k. Ponadto, wpływ lepkości zależy od częstotliwości (RPM wirników). Dlatego im mniejszy przepływomierz, tym większy jest wpływ lepkości na krzywą liniowości.

Inni czlonkowie grupy KOBOLD

Products by Keyword
loading
loading