KOBOLD Instruments Inc • 1801 Parkway View Drive • 15205 Pittsburgh, PA • Tel: +1 412 788 2830 • E-mail: Proszę aktywować JavaScript visit koboldusa.com

dsv-3-durchfluss.png: Rotametr -/synalizator DSV-3

Rotametr -/synalizator DSV-3


Zakres pomiarowy -/sygnalizacji: 0,25 - 1,25 l/min ... 10 - 130 l/min wody
Połączenie: G ¼ ... G 1¼ , ¼ ... 1¼" NPT wewn.
Materiał: mosiądz, stal nierdzewna
Ciśnienie maks.: 10 bar
Temperatura maks.: 100 °C
Dokładność: ±4 % pełnej skali
Wyjście: 2 zestyki progowe

Karta katalogowa

application/pdf; charset=binary

s2pl_dsv

430 KB

Zatwierdzenia

application/pdf; charset=binary

cCSAus

1,4 MB

Opis

Sprawdzone przepływomierze i sygnalizatory firmy KOBOLD model DSV oparte są na zasadzie pływakowego miernika przepływu, z wyjątkiem konwencjonalnej zwężającej się rurki pomiarowej. Te opatentowane instrumenty mają zamiast tego cylindryczną rurkę przepływową ze stożkowymi szczelinami wokół obwodu. Eliminuje to zwykłe problemy związane z prowadzeniem cylindrycznego pływaka w zwężającej się rurce pomiarowej.
Nowatorska konstrukcja obejmująca odpowiednio zwymiarowaną szczelinę pierścieniową o stałej szerokości pomiędzy pływakiem a rurką przepływową pozwoliła znacznie zmniejszyć wrażliwość na zabrudzenia. Pływak zawiera magnes trwały, który uruchamia bistabilny kontaktron na zewnątrz rurki pomiarowej, to znaczy, że przepływające medium jest hermetycznie oddzielone od styku elektrycznego.
Ponadto kontaktron jest osadzony w obudowie na szynie o regulowanym położeniu, dzięki czemu styk jest chroniony nawet w agresywnej atmosferze. Gdy medium wchodzi do instrumentu, pływak podnosi się. Gdy jego pole magnetyczne dotrze do styku kontaktronu, styk załącza się. Wraz ze wzrostem przepływu pływak podnosi się dalej aż do zatrzymania. Zapobiega to przechodzeniu pływaka poza zasięg kontaktu, to znaczy, że styk pozostaje połączony zapewniając tym samym przełączanie bistabilne. Górna krawędź pływaka służy do wskazywania przepływu na szkle pomiarowym ze skalą w l/min.

Inni czlonkowie grupy KOBOLD

Products by Keyword
loading
loading