KOBOLD Instruments Inc • 1801 Parkway View Drive • 15205 Pittsburgh, PA • Tel: +1 412 788 2830 • E-mail: Proszę aktywować JavaScript visit koboldusa.com

dvk-durchfluss.png: Przepływomierz kalorymetryczny, sygnalizator, sumator DVK

Przepływomierz kalorymetryczny, sygnalizator, sumator DVK

Zakres: 1 - 10 ... 50 - 500 l/min powietrza
Połączenie: G ¼ ... G ½
Materiał: połączenie: stal nierdz., obudowa: PPS
Ciśnienie maks.: 10 bar
Temperatura maks.: 50 °C
Dokładność: ±5 % pełnej skali
Wyjście: Wskaźnik LED, 2 open collector PNP, funkcja totalizera

Karta katalogowa

application/pdf; charset=binary

dvk-gb-flow

310 KB

Opis

Cyfrowy model przepływomierza / sygnalizatora model DVK firmy KOBOLD służy do mierzenia i monitorowania małych i średnich przepływów powietrza w rurociągach i wężach. Urządzenie jest absolutnie bezobsługowe i wykorzystuje metodę kalorymetryczną. Przy podłączeniu napięcia roboczego wbudowany termistor jest podgrzewany do określonej wartości powyżej temperatury medium. Kiedy powietrze (lub gaz) przepływa przez czujnik, ciepło wytwarzane w czujniku jest absorbowane przez medium.

Oznacza to, że czujnik jest schładzany do temperatury medium. W zależności od prędkości i natężenia przepływu temperatury medium i czujnika są wyrównywane, a rezystancja czujnika jest proporcjonalnie zmniejszana. Prędkość przepływu można określić mierząc opór elektryczny. Średnia temperatura jest mierzona przez drugi czujnik. Wartości rezystancji obu czujników są porównywane przez układy elektroniczne w obwodzie mostka Wheatstone'a, a przekaźnik wyjściowy jest uruchamiany, jeśli ustawione wartości przełączania nie zostały osiągnięte lub przekroczone.

Stan przełącznika sygnalizowany jest dwoma diodami LED (WŁ .: LED włączony, OUT 1 *: zielony, OUT 2 *: czerwony). Cyfrowy przepływomierz KOBOLD typu DVK działa praktycznie bez strat ciśnienia. Zazwyczaj urządzenie jest dostępne w dwóch różnych wersjach (wyświetlacz i czujnik jako urządzenie kompaktowe lub wyświetlacz i czujnik oddzielnie, ale połączone z kablem) z niezbędnymi połączeniami śrubowymi.

Inni czlonkowie grupy KOBOLD

Products by Keyword
loading
loading