KOBOLD Instruments Inc • 1801 Parkway View Drive • 15205 Pittsburgh, PA • Tel: +1 412 788 2830 • E-mail: Proszę aktywować JavaScript visit koboldusa.com

smv-durchfluss.png: Rotametr / -sygnalizator SMV

Rotametr / -sygnalizator SMV


Zakres pomiarowy -/sygnalizacji:
0,1 - 1 l/min ... 10 - 250 l/min wody
Połączenie: G ¼ ... G 1¼ wewn.
Materiał: mosiądz; stal nierdzewna
Ciśnienie maks.: 250 bar (mosiądz); 350 bar (stal nierdzewna)
Temperatura maks.: 100 °C
Dokładność: ± 5 % pełnej skali
Opcja: zestyk progowy

Karta katalogowa

application/pdf; charset=binary

s2pl_smv

619 KB

Zatwierdzenia

application/pdf; charset=binary

DMT01ATEXE058X

II 2G EEx m II T6

239 KB
application/pdf; charset=binary

cCSAus

1,4 MB

Opis

Sprawdzone przepływomierze i sygnalizatory firmy KOBOLD model SMV -... oparte są na zasadzie znanych rotametrycznych mierników przepływu, z wyjątkiem konwencjonalnej, zwężającej się rurki pomiarowej. Te opatentowane instrumenty są zamiast tego wyposażone w cylindryczną rurę przepływową ze stożkowymi szczelinami wokół średnicy co eliminuje zwykłe problemy z prowadzeniem cylindrycznego pływaka w zwężającym się naczyniu pomiarowym.
Nowatorska konstrukcja obejmująca odpowiednio zwymiarowaną szczelinę pierścieniową o stałej szerokości pomiędzy pływakiem a rurką przepływową pozwoliła znacznie zmniejszyć wrażliwość na zabrudzenia. Pływak zawiera magnesy stałe uruchamiające bistabilny kontaktron zewnętrzny a przepływające medium jest hermetycznie oddzielone od styku elektrycznego.
Ponadto jest osadzony w obudowie na szynie o regulowanym położeniu, dzięki czemu kontakt nie może zostać uszkodzony nawet w agresywnej atmosferze. Gdy medium wchodzi do instrumentu, pływak podnosi się. Gdy jego pole magnetyczne dotrze do styków kontaktronu, styk zamyka się. Wraz ze wzrostem przepływu pływak podnosi się dalej aż do zatrzymania. Zapobiega to przemieszczaniu się pływaka poza zasięg kontaktu, to znaczy, że styk pozostaje zamknięty, zapewniając w ten sposób przełączanie bistabilne.
W modelach SMV-2 ... i SMV-3 ... pole magnetyczne aktywuje również zewnętrzny, czyli hermetycznie oddzielony wskaźnik, w wyniku którego przepływy są dokładnie mierzone nawet przy wysokich ciśnieniach roboczych. Pole magnetyczne i wskaźnik są zaprojektowane w taki sposób, aby wskaźnik mógł reagować nawet na gwałtowne zmiany prędkości przepływu.

Inni czlonkowie grupy KOBOLD

Products by Keyword
loading
loading