KOBOLD Instruments Inc • 1801 Parkway View Drive • 15205 Pittsburgh, PA • Tel: +1 412 788 2830 • E-mail: Kérem, aktiválja a JavaScrit-et • visit koboldusa.com
Szint
Az ipari és kereskedelmi rendszerek tartályaiban lévő anyagok szintjét a legtöbb esetben nyomon kell követni. A tartályokon belül a szintet ellenőrizni és kontrollálni kell különböző szintjelzővel, vagy szintmérő műszerrel. A tartályok és silók feltöltése is számtalan ponton kijelezhető és nyomon követhető, különböző szintjelzőkön keresztül. Az általános szintmérés többféle módon is elvégezhető, függően a közegtől, a tartály méretétől és az alkalmazott anyag hőmérsékletétől és sűrűségétől.
A különféle közegek szintje meghatározható nyomáskülönbség méréssel, hidrosztatikus érzékelővel, ultrahangos érzékelővel, pneumatikus szint méréssel, úszós kapcsolóval vagy nyomásméréssel.
A Kobold megfelelő szintmérőket és szintjelzőket kínál minden fajta szintmérésre, amelyek könnyen integrálhatók különféle tartályokba és termelési rendszerekbe. Ily módon az üzemekben a tartályok és silók töltöttségi szintje folyamatosan, vagy minták alapján ellenőrizhető.
A modern úszókapcsolók szintén jó, és egyszerű megoldást nyújthatnak a folyadékok áramlásának szabályozására, vagy optimalizált újratöltő berendezésekhez. Mindez lehetővé teszi sok terület automatizálását, hogy az gyorsabban és könnyebben kezelhető legyen. Ez vonatkozik folyadékokra és ömlesztett anyagokra is, amelyek szintén nyomon követhetők a különböző szintű érzékelők segítségével. Így hát, az ipari vállalatoknak világszerte a hasznára lehet a Kobold szintmérők hatékonysága és az a nyereség, amely a szintek pontos méréséből ered.
Úszókapcsoló szintellenőrzéshez
A mágneses szintkapcsoló főként arra használatos, hogy különböző folyadékok szintjét mérje. Azonban amennyiben a közeg természetéből eredően ez nem lehetséges –például a közeg annyira szennyezett, hogy az hátrányosan befolyásolhatná a mágneses szintkapcsoló működését–, úgy gyakran úszós szintkapcsolókat alkalmaznak. Általában két szintkapcsoló működik együtt. Az egyik a minimum szintnél, a másik a maximum szintnél kapcsol.
Így a szintszabályozás, vagy egy adott szint meghatározása problémamentesen elvégezhető úszós szintkapcsolókkal. Ha valaki meg akar győződni a meglévő maradék folyadék mennyiségről is, általában pontosabb szintérzékelőre van szüksége, amely lehetővé teszi a maradék folyadék mennyiségének a közvetlen mérését a nyomásmérés, az ultrahangos vagy radaros szintmérési elveknek a segítségével.
Ezek a szintérzékelők két különböző lehetőséget kínálnak. Egyfelől az eredmények közvetlenül leolvashatók egy kijelzőn a töltési szint érzékelőjénél, másfelől az érzékelőktől jövő jelek a különféle kimeneti rendszerekhez továbbíthatók egy BUS interfészen keresztül, és ott feldolgozhatók. A folyamatos szintmérésnek ez a rendszere nagyon előnyös. Ily módon a szintben bekövetkező, biztonsággal kapcsolatos változások gyorsabban meghatározhatók, és megfelelően lereagálhatók.
A folyamatos szintméréseket gyakran alkalmazzák, főként hűtőkörökben található folyadékok esetében. A zárt tartályokban és keringetőkben mind a szint, mind pedig a nyomás fontos szerepet játszik. Az átfogó szintméréssel és a kapcsolatos nyomás ellenőrzésével, könnyen beszerezhető a megbízható információ a rendszerről és annak állapotáról. Egy megfelelő szintjelző, vagy egy megfelelően alkalmazott szintérzékelő nem csak továbbítani képes ezeket az adatokat, de jelzi azokat a helyszínen is.
A szintérzékelés különféle módszerei
A Kobold portfólióban a szintmérők különböző mérési rendszereken és mérési elveken alapulnak, és nagyfokú rugalmasságot nyújtanak az alkalmazásuk során. Különböző rendszerek alkalmazhatók a használt folyadéktól, annak sűrűségétől, az alkalmazás helyétől és a töltő mennyiség méretétől függően. Miközben az egyszerű adaptálhatóságuknak köszönhetően az úszókapcsolók és szintkapcsolók sok területen alkalmazhatók, más területeken a töltési szint és a szintértékek átfogóbb mérése szükséges. Ilyen esetekben például az ultrahangos vagy a radaros szintkapcsolók pontosabb eredményeket biztosítanak jelentősen kisebb méretek mellett.
Szintmérőt használva nem csupán a folyadékokat –például a vizet– kell nyomon követni és ellenőrizni, hanem az ömlesztett anyagok szintjét is a silókban, vagy hasonló rendszerekben –például a feltöltésnél. A magas minőségű forgólapátos szintjelzők, vagy a kapacitív szintérzékelők vehetik át a megfigyelést és az ellenőrzést és állíthatják meg a feltöltést a kívánt szint elérése esetén.