KOBOLD Instrumentation S.A.R.L • 8, avenue du Fief Bat 16 • 95310 Saint Ouen l'Aumône • Tel: +33 (0)1 34219115 • E-mail:  Proszę aktywować JavaScript

kmt-123-durchfluss.png: Przepływomierz masowy do gazów KMT

Przepływomierz masowy do gazów KMT

Zakres pomiarowy: 0,32 - 63 Nm³/h ... 263,4 - 263 350 Nm³/h Nm³/h powietrza
Przyłącze:
G ½ ... G 2 z zaworem kulowym
½" ... 2" NPT z zaworem kulowym
Wersja wkręcana R ½ dla DN65 ... DN700
Materiał: stal kwasoodporna, zawór kulowy z mosiądzu
pmax: 16 bar
tmax: 80°C
Dokładność: ±1,5 % wartości mierzonej +0,5 % pełnego zakresu
Wyjścia programowalne: 2 analogowe- / styk- / impulsowe
Opcjonalnie: wyświetlacz cyfrowy

Karta katalogowa

application/pdf; charset=binary

kmt-pl-przeplyw

1,5 MB

Pobrania

application/zip; charset=binary

Software

Configuration software

8,5 MB

Opis

Działanie przepływomierza KMT opiera się na zasadzie temicznego pomiaru przepływu masowego; jest on przeznaczony głównie do pomiaru przepływu sprężonego powietrza i gazów w rurociągach o średnicach DN 15 ... DN 700.
KMT służy do pomiarów m.in. zużycia sprężonego powietrza, azotu, CO2 O2 lub inne nieagresywne i niepalne gazy.
Urządzenie KMT wyznacza nowe standardy pod względem dokładności i powtarzalności pomiarów dzięki wykonywaniu w trakcie produkcji jego produkcji kalibracji w warunkach podobnych do panujących podczas eksploatacji. Ponadto przepływomierz kalibrowany jest pod ciśnieniem wynoszącym 7 bar (bezwzgl.) (DN 15 ... DN 50) lub 9 bar (bezwzgl.) (DN 65 ... DN 700). Kalibracja w warunkach zbliżonych do panujących podczas eksploatacji ma tę zaletę, że rzeczywista prędkość przepływu przez rurociąg pozostaje na niskim poziomie również przy znacznym natężeniu przepływu objętościowego. Ta niska prędkość liniowa z uwagi na stabilny profil przepływu daje o wiele lepszą powtarzalność i dokładność niż w przypadku bardzo często stosowanej kalibracji wykonywanej przy normalnym ciśnieniu, przy czym prędkość przepływu w zakresie do 200 Nm/s częstokroć nie może być prawidłowo zmierzona.
Główny element przepływomierza działa na zasadzie wypróbowanego w przemyśle motoryzacyjnym elementu sensora z gorącą powłoką, wytwarzanego w najnowocześniejszej technologii cienkowarstwowej. Doskonała i długotrwała stabilność działania, szybki czas zadziałania i najwyższa niezawodność nawet w trudnych warunkach eksploatacji to cechy niniejszego czujnika przepływu.
Do wyprowadzania wartości pomiarowych służą dwa wyjścia sygnałowe. W zależności od zastosowania można je konfigurować jako wyjście analogowe (prądu lub napięcia), wyjście przełączające lub impulsowe służące do pomiaru zużycia.
Urządzenie KMT posiada wewnętrzny licznik zużycia. Zużyta ilość pokazywana jest na wyświetlaczu, a zapisana wartość nie jest tracona nawet po odcięciu napięcia zasilania. Wyprowadzanie zużytej ilości przez dowolnie konfigurowane wyjście impulsowe stanowi kolejne użyteczne udogodnienie.

Inni czlonkowie grupy KOBOLD

Products by Keyword
loading
loading