KOBOLD Instruments Inc • 1801 Parkway View Drive • 15205 Pittsburgh, PA • Tel: +1 412 788 2830 • E-mail: Proszę aktywować JavaScript visit koboldusa.com

menu_leit.gif Przewodność

Funkcja

wybierz
Wyświetlanie (3) Pomiar (4) Kontrola (1) Monitoring (2) Rejestracja (2)

Rodzaj medium

wybierz
Ciecze (jak woda) (4) Ciecze (lepkie) (3) Gazy (1) Para (1) Ciała stałe (1)

Technologia

wybierz
Przewodność (2) Przetwornik (1) Rezystancja (Pt100/NTC) (1) Rejestrator (1) Przewodność (5) Urządzenie przenośne (1)

Pomiar przewodności elektrycznej cieczy i roztworów wodnych jest bardzo istotny w wielu obszarach produkcyjnych, czy to w celu sprawdzenia ogólnego przewodnictwa, w celu kontrolowania związków jonowych w cieczy, czy zagwarantowania czystości cieczy. Przyrządy pomiarowe firmy Kobold oferują niezawodne i długotrwałe rozwiązanie do zastosowań przemysłowych. Na całym świecie używa się ich jako instrumenty ręczne lub przyrządy pomiarowe zamontowane na stałe. Jeśli ktoś ma zmierzyć przewodność wody i musi ciągle i niezawodnie sprawdzać te wartości, zazwyczaj polega na stacjonarnych i łatwych do zainstalowania miernikach przewodności. Dostępne są one jako urządzenia indukcyjne i przewodzące.

Rodzaj pomiaru można łatwo dostosować do stosowanej cieczy i położenia instalacji w środowisku produkcyjnym. Mierniki przewodności elektrycznej firmy Kobold znane są również z doskonałej jakości produkcji, dużej stabilności i trwałości. Oznacza to, że przyrządy pomiarowe - niezależnie od tego, czy są zainstalowane na stałe, czy jako rozwiązanie tymczasowe - mogą być używane bez problemów, nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach.

Stacjonarne urządzenia do pomiaru przewodności wody

Przewodność wody odgrywa ważną rolę w wielu obszarach produkcyjnych i gałęziach przemysłu. Mierniki przewodności umożliwiają przeprowadzenie wielu testów podczas pracy, co w najgorszym przypadku wymagało zatrzymania produkcji i kontroli w laboratorium. Przewodności elektrycznej wody można użyć w szczególności do weryfikacji związków jonowych w celu sprawdzenia równomiernego rozkładu składników.

Wiele firm stosuje mierniki przewodności elektrycznej wody w swoich zakładach produkcyjnych, które dzięki automatycznej kontroli odpowiednich wartości ułatwiają optymalną automatyzację i przyspieszają proces produkcji. Urządzenia do pomiaru przewodności są również powszechnie stosowane w dziedzinie technologii chłodzenia, na przykład w celu zapewnienia czystości wody stosowanej w obiegu chłodzenia. Woda dejonizowana stosowana w tym przypadku nie może przekraczać ustalonych wartości granicznych przewodności, ponieważ w przeciwnym razie nie wystąpią pożądane efekty chłodzenia wody w obiegu chłodzącym.

Stabilna i bezpieczna automatyka przy pomocy przyrządów pomiarowych i nadajników może w dłuższej perspektywie poprawić warunki pracy, ułatwiając i przyśpieszając produkcję. Mierniki przewodności mogą używać przetworników do przekazywania określonych danych za pośrednictwem różnych wyjść w różnych systemach. W ten sposób mierniki przewodności firmy Kobold mogą być łatwo zintegrowane z wieloma różnymi systemami.

Wszystkie istotne wartości dotyczące przewodności w skrócie

Różne czynniki odgrywają ważną rolę w określaniu przewodności elektrycznej wody. Poza czystą przewodnością elektryczną, temperatura ośrodka musi być każdorazowo ustawiona jako wartość odniesienia. Z tego powodu, instrumenty stosowane do pomiaru przewodności elektrycznej wody zawsze posiadają wbudowany czujnik temperatury. Tylko połączenie tych dwóch wartości może dać prawidłowy wynik.

Dotyczy to nie tylko stacjonarnych mierników przewodności, ale także ręcznych przyrządów pomiarowych. Te ręczne przyrządy, takie jak przenośny miernik HND-C, mają trwale podłączony czujnik, który może wiarygodnie odczytać przewodność ośrodka i jego temperaturę w sposób bezpieczny i bezbłędny. Ponadto różne wersje tych przyrządów pomiarowych nie tylko precyzyjnie określają przewodność i temperaturę cieczy, ale też posiadają dodatkowe funkcje, takie jak oporność i zasolenie cieczy, które można określić w kilku etapach. W ten sposób wszystkie ważne dane dostępne są na pierwszy rzut oka, bez konieczności dzielenia pomiaru na kilka etapów.

W celu kontroli mobilnej, w różnych obszarach w zakładzie produkcyjnym, lub w celu prawidłowego pomiaru w szczególnie krytycznych miejscach pracy, ręczne urządzenie pomiarowe jest doskonałym wyborem. W produkcji chemikaliów lub żywności, jak również w przemyśle farmaceutycznym, ręczne mierniki firmy Kobold są wykorzystywane przez wiodących producentów na świecie do pomiaru przewodność cieczy.

Inni czlonkowie grupy KOBOLD

Products by Keyword

Korzystając z tej strony internetowej wyrażają Państwo zgodę na wykorzystanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w naszym oświadczeniu o ochronie danych osobowych.

loading
loading